LAJMI I FUNDIT:

Skara u lshu për “Take Away” edhe “Drive Thru”

Skara u lshu për “Take Away” edhe “Drive Thru”

Pas pëlqimit të autoriteteve përkatëse, Burger King nga sot do i hapë pikat në Arbëri, Bresje, Çagllavicë, Ferizaj dhe Pejë duke u mundësuar qytetarëve t’i shijojnë produktet e freskëta e të pjekura në skarë.

Me orar të caktuar nga ora 11:00 deri në orën 23:00 do të shërbehen të gjitha porositë në Drive Thru ose do paketohen që të merren me vete si Take Away.

Duke u nisur nga fakti që shëndeti i klientëve është parësor, Burger King do të lejojë që vetëm 10 persona të jenë duke bërë porositë brenda hapësirës së lokalit në të njëjtën kohë. Ushqimi brenda restoraneve është i ndaluar për arsye të zvogëlimit të rrezikut shëndetësorë.

Burger King njofton se për të shtuar kujdesin ndaj shëndetit të mysafirëve dhe personelit ka marrë masa shtesë përmes instalimit të dezinfektueseve, shtimit të detergjentëve dhe angazhimit të kompanive të specializuara për pastrim.

Zbatimi i rregullores për kushtet e higjienës brenda dhe jashtë kuzhinës, mbesin premtim i Burger King, ndërsa konsumatorëve u mbetet vetëm që ta shijojnë ushqimin e tyre të preferuar.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Pushime me Eurokoha 7 ditë All Inclusive, duke filluar prej 315 Euro

Pushime me Eurokoha 7 ditë All Inclusive, duke filluar prej 315 Euro

Eurokoha
E vërteta e madhe – Pse duhet të konsumoni mishin e freskët të pulës pa hormone dhe pa antibiotik nga Perutnina Ptuj?

E vërteta e madhe – Pse duhet të konsumoni mishin e freskët të pulës pa hormone dhe pa antibiotik nga Perutnina Ptuj?

Kosmonte Foods
Tregoi se konsumon vetëm produkte vendore, Korporata “Rugove” befason qytetarin me pako me ujë dhe djathë

Tregoi se konsumon vetëm produkte vendore, Korporata “Rugove” befason qytetarin me pako me ujë dhe djathë

Prodhime Vendore
Investimi në vendbanim është me rëndësi – blerja e banesës së re tek Kompleksi Linda në Fushë Kosovë është i duhuri

Investimi në vendbanim është me rëndësi – blerja e banesës së re tek Kompleksi Linda në Fushë Kosovë është i duhuri

Al Trade Center
Një zgjidhje e avancuar për rënien e flokëve

Një zgjidhje e avancuar për rënien e flokëve

VatanMed Clinic
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Kalo në kategori