LAJMI I FUNDIT:

Si të organizoni një festë të veçantë për Halloween në shtëpi

Si të organizoni një festë të veçantë për Halloween në shtëpi

Kësaj radhe mund të provoni diçka ndryshe nga herët e tjera dhe në vend që të shkoni të festoni në lokalet e natës, mund të provoni të organizoni një festë me këtë tematikë në shtëpi.

Fëmijët e duan shumë festën e Halloween, pasi atyre ju pëlqen atmosfera joreale që shoqëron këtë festë. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla praktike se si ta ktheni  këtë festë në një ditë të veçantë  në shtëpi për fëmjët tuaj.


Djemtë mund të merren me dekorin, kurse vajzat të gatuajnë. Një organizim i tillë është disi më tërheqës, por gjithsesi ia vlen.

ÇFARË JU DUHET:

These masks make us more scary

Ushqimi: Kungujt dhe mollët janë simbole të festës, ndaj pse të mos provoni ca receta me to? Mund të jenë të kripura dhe të ëmbla. Por nëse koha në dispozicion është e kufizuar, mund të bëni thjeshtë një koktej.

GH-Halloween_195.tif

Dekori: Është ndoshta dhe më i rëndësishëm sesa vetë ushqimi, sepse është ai që do të krijojë atmosferën e që do të zbukurojë fotot tuaja. Nuk duhet të mungojnë kungujt, lakuriqët e natës, rrjetat e merimangave, qirinjtë, kafkat etj.

Four friends at a Halloween party

Maskimi: Mund të krijoni vetë diçka, duke u konsultuar me faqe të ndryshme në internet, ose mund të gjeni veshje të gatshme në disa dyqane në kryeqytet. Këshilla jonë është që veshjet të jenë të frikshme, sepse ky është kuptimi i Halloweenit.

1441134207-screen-shot-2015-09-01-at-30255-pm

Muzika dhe filmat: Në internet mund të shkarkoni muzikë të frikshme, mjafton të kërkoni me “Halloween music”. Sa për filmat, ata janë avantazhi më i madh i të festuarit në shtëpi. Pasi të keni kërcyer, ngrënë e pirë, pas mesnate mund të rehatoheni në divanë e të shihni ndonjë film të frikshëm me tematikë Halloweeni.

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e dini se...
Top pesë pozicionet në shtrat që femrat nuk mund t’i imagjinojnë!

Top pesë pozicionet në shtrat që femrat nuk mund t’i imagjinojnë!

Intimitet dhe Pasion
23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

Astrologji
Trajneri i Taylor Swift ndan sekretet e saj të fitnesit për të ushtruar si ‘atlete profesioniste’

Trajneri i Taylor Swift ndan sekretet e saj të fitnesit për të ushtruar si ‘atlete profesioniste’

Ndërtim i muskujve
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Kalo në kategori