LAJMI I FUNDIT:

Si ta pastroni më së miri xhezven nga njollat e forta dhe gurëzit

Si ta pastroni më së miri xhezven nga njollat e forta dhe gurëzit

Për t’i eliminuar njollat e zeza është e nevojshme që kohë pas kohe të aplikoni një truk të vogël

Dy-tri kafe të ziera dhe xhezvja, ndonëse e keni larë, kanë marrë ngjyrë të errët. Pastaj aty janë edhe gurëzit kokëfortë të cilët vështirë mund t’i eliminoni.

Ne e kemi zgjidhjen, transmeton Telegrafi.


Merrni një limon, pritni në copa të mëdha dhe qitni në xhezve. Qitni ujë deri në grykë, qiteni të vlojë dhe lëreni ashtu që me limon të qëndrojë gjatë natës.

Në mëngjes derdheni ujin dhe hidheni limoni, pastaj lajeni xhezven. Mbetjet e kafes dhe të gurëzve do të eliminohen.

Në të njëjtën mënyrë mund të veproni edhe me gjurmët e ushqimit të djegur në tenxhere.

Merrni një limon dhe qiteni në Coca-Cola, futeni në shporet që të vlojë, përzieni dhe qiteni në tenxhere.

Tenxheren lajeni dhe fshijeni me leckë të pastër. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ky fis jeton në pyje të pashkelura, pa kontakt me qytetërimin dhe tani po bënë thirrje për ndihmë

Ky fis jeton në pyje të pashkelura, pa kontakt me qytetërimin dhe tani po bënë thirrje për ndihmë

Lifestyle
Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa

Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa "në anën tjetër"

A e dini se...
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

A e dini se...
Kuptimi i ëndrrave ku shihni shtëpinë ku jeni rritur

Kuptimi i ëndrrave ku shihni shtëpinë ku jeni rritur

Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori