LAJMI I FUNDIT:

Si shumë të vogël e ëma e kishte lejuar të vizatojë nëpër muret e shtëpisë, sot 4-vjeçari nga Peruja imiton “kryeveprat” e Van Gogh

Si shumë të vogël e ëma e kishte lejuar të vizatojë nëpër muret e shtëpisë, sot 4-vjeçari nga Peruja imiton “kryeveprat” e Van Gogh

Një nënë që kishte lejuar të birin të vizatojë nëpër mure të shtëpisë derisa ishte shumë i vogël, tani beson se kjo e ka shndërruar atë në një artist.

Santiago Daniel Pena Garcia nga Peruja, filloi me vizatimin e mureve kur ishte vetëm 10-muajsh, kurse tani përdor brushat dhe ngjyrat për pikturim, thotë e ëma e tij Adianee, transmeton Telegrafi.


Nga momenti që filloi të ecë, Santiago Daniel vizatonte nëpër mure në pothuajse çdo dhomë të shtëpisë, kur e ëma e tij e kishte lejuar me arsyetimin se po e lejon të shpreh kreativitetin e tij.

Tani ai është 4-vjeçar dhe çdo ditë vizaton – duke përfshirë këtu versionin e tij të pikturës së Van Gogh – Starry Night.

“I kam blerë ngjyra të drurit e më vonë edhe ato të dyllit. Filloi të vizatojë nëpër të gjitha muret dhe dukej shumë i lumtur derisa e bënte këtë, dhe kjo është arsyeja pse nuk e ndalova”, shtoi e ëma.

E vizatimet ishin aq të shumta, sa që familja e Santiago Daniel janë detyruar disa herë të lyejnë dhomat e shtëpisë.

Megjithatë ajo nuk pendohet për asnjë veprim sepse është e bindur se ka rritur një artist. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Prezantuesja boshnjake e motit ka fituar një popullaritet të madh në internet për shkak të pamjes tërheqëse

Prezantuesja boshnjake e motit ka fituar një popullaritet të madh në internet për shkak të pamjes tërheqëse

Fun
Çeku i Jobs-it që kishte vlerë vetëm 4 dollarë, shitet për një shumë të madhe

Çeku i Jobs-it që kishte vlerë vetëm 4 dollarë, shitet për një shumë të madhe

Interesante
Çka nuk është në rregull me këtë pamje

Çka nuk është në rregull me këtë pamje

Interesante
Një meteor ndriçoi qiellin e natës në Norvegji – publikohen pamjet spektakolare

Një meteor ndriçoi qiellin e natës në Norvegji – publikohen pamjet spektakolare

Interesante
Gjithçka ishte gati për një banjë relaksuese, por një 'mysafir' i paftuar prishi atmosferën

Gjithçka ishte gati për një banjë relaksuese, por një 'mysafir' i paftuar prishi atmosferën

Fun
Macja e bllokuar shpëton duke u hedhur nga maja e shtyllës elektrike

Macja e bllokuar shpëton duke u hedhur nga maja e shtyllës elektrike

Fun
Kalo në kategori