LAJMI I FUNDIT:

Si kanë votuar Shtetet e Bashkuara në çdo palë të zgjedhjeve presidenciale, nga George Washington te Donald Trump

Si kanë votuar Shtetet e Bashkuara në çdo palë të zgjedhjeve presidenciale, nga George Washington te Donald Trump

Shtetet e Bashkuara deri më sot kanë mbajtur 58 palë zgjedhje presidenciale, duke filluar nga fitorja e George Washington në vitin 1789, shkruan Business Insider.

Reklama

Harta elektorale jo gjithmonë është dukur siç është sot, me partitë politike që shkonin e vinin dhe shtetet që ndërronin aleancën përgjatë viteve, transmeton Telegrafi.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq historinë e politikës amerikane dhe zgjerimit të drejtës së votimit.

Nga fillimi i zgjedhjeve deri te fitorja e Biden - E gjitha ajo që ndodhi në zgjedhjet presidenciale në SHBA
Lexo po ashtu Nga fillimi i zgjedhjeve deri te fitorja e Biden - E gjitha ajo që ndodhi në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Pamjet tregojnë në detaje historinë e votimit në zgjedhjet presidenciale dhe ndikimit që ato kanë edhe sot, kur pritet të shpallet fituesi në garën mes presidentit aktual Donald Trump dhe rivalit Joe Biden. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Amerika Latine
Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Evropa
Kalo në kategori