LAJMI I FUNDIT:

Shumica e shoferëve do të dështonin në provim për shkak të kësaj pyetjeje: Kush ka të drejtë kalimi në këtë kryqëzim?

Shumica e shoferëve do të dështonin në provim për shkak të kësaj pyetjeje: Kush ka të drejtë kalimi në këtë kryqëzim?

Kujdes!

Ka një problem unik në detyrë që ka ngatërruar shumë shoferë me përvojë, si dhe ata që ende nuk e kanë kaluar testin.


Për çfarë bëhet fjalë?

Dy automjete ndodhen ne kryqëzim, siç është treguar në këtë foto. Në kryqëzim ka semaforë dhe shenja të trafikut, transmeton Telegrafi.

Pyetja është kush ka përparësi kalimi? Autobusi që kthehet majtas, apo vetura që shkon drejt?

Edhe pse në pamje të parë duket se zgjidhja është e thjeshtë, ju këshillojmë ta shikoni me kujdes.

Njerëzit shpesh bëjnë gabime kur bëhet fjalë për këto lloj problemesh dhe njohja e rregullave të trafikut është e rëndësishme, sepse na bën të gjithëve më të sigurt.

Na tregoni në komente se çfarë mendoni.

Nëse nuk arrini dot ta gjeni, zgjidhjen do ta mësoni nesër, në tekstin e përditësuar. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
A e dini pse nuk preferohet të pini kafe në aeroplan

A e dini pse nuk preferohet të pini kafe në aeroplan

Lifestyle
I përdorni çdo ditë, por mund të mos e dini se janë shpëtimtarë për punët e vështira të shtëpisë

I përdorni çdo ditë, por mund të mos e dini se janë shpëtimtarë për punët e vështira të shtëpisë

Bëje vet
Kontrolloni datën e lindjes: Do të përfitoni në aspektin financiar dhe romantik nëse jeni ‘të zgjedhur’

Kontrolloni datën e lindjes: Do të përfitoni në aspektin financiar dhe romantik nëse jeni ‘të zgjedhur’

Astrologji
Sjellin lumturi në jetën e të gjithëve: Katër shenja të horoskopit e kanë këtë dhunti

Sjellin lumturi në jetën e të gjithëve: Katër shenja të horoskopit e kanë këtë dhunti

Astrologji
Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Bëje vet
Gjësendet në shtëpinë tuaj që janë 'magnet' i fshehur për papastërtitë

Gjësendet në shtëpinë tuaj që janë 'magnet' i fshehur për papastërtitë

Këshilla dhe ide
Kalo në kategori