LAJMI I FUNDIT:

Shqyrtohet mundësia që në listën e rezervave shtetërore të Maqedonisë së Veriut të futet edhe orizi

Shqyrtohet mundësia që në listën e rezervave shtetërore të Maqedonisë së Veriut të futet edhe orizi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nilkollovski, thotë se rezervat shtetërore nuk janë aktivizuar për shkak se, sipas Ministrisë së Ekonomisë, ka mjaftueshëm lëndë të para dhe lëndë të papërpunuar.

Reklama

Nikollovski sot, duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve, tha se bisedohet për kërkesën që edhe orizi të hyjë në rezervat e mallrave.

“Bisedojmë se cilat produkte bujqësore shtesë kërkojmë të hyjnë, siç është orizi dhe disa të tjera. Po punohet shumë në këtë proces. Kemi pasur takime me Ministrinë e Financave, por nga ajo që e di, rezervat deri më tani nuk janë vendosur në funksion sepse Ministria e Ekonomisë kumtoi se ka rezerva mjaftueshëm dhe se është bërë verifikim në kompanitë, që janë pjesë e regjistrave të tyre”, sqaroi Nikollovski.

Në trend Lajme

Më shumë
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Lajme
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Lajme
Kalo në kategori