LAJMI I FUNDIT:

Shpërthen zjarr mbi stacionin herkurudhor në afërsi të Velesit

Shpërthen zjarr mbi stacionin herkurudhor në afërsi të Velesit
Ilustrim

Ende digjet zjarri i madh pyjor mbi stacionin hekurudhor “Rajko Zhinzifov”, në afërsi të Velesit. Digjet pylli i ulët dhe bari.

Zjarri përhapet në pjesën drejt fshatit S’pl, por tani për tani, siç informojnë për MIA-n, nga Njësia Territoriale e Zjarrfikësve Veles, nuk ka rrezik të përhapet në fshat.


Ekipet e NJTZ-së Veles menjëherë kanë shkuar në terren dhe ende punojnë në shuarjen e zjarrit. Intervenojnë tetë zjarrfikës me dy automjete të zjarrfikësve.

Nga NJTZ Veles për AIM potencuan se zjarri te ato është paraqitur në orën 13 e 10 minuta.

*Foto: Arkiv

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Siguri
Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajme
Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Lajme
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Kalo në kategori