LAJMI I FUNDIT:

Shpërthen bombola e gazit, shembet një pjesë e banesës së të moshuarve në Kuçovë

Shpërthen bombola e gazit, shembet një pjesë e banesës së të moshuarve në Kuçovë

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në Kuçovë mëngjesin e sotëm e për pasojë një pjesë e shtëpisë ka rënë.

Reklama

Brenda ndodhej një çift bashkëshortësh, ku burri është nxjerrë dhe ndodhet në spital ndërsa gruaja është ende brenda.

“Më datë 07.05.2023, rreth orës 06:00 në lagjen 11 Janari, Kuçovë në një banesë ku jetonin shtetasit M. K. 86-vjeç dhe A. K., 84-vjeçe (bashkëshortë), ka shpërthyer një bombol gazi dhe për pasojë një pjesë e banesës është rrëzuar. Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe deri në këto momente kanë bërë të mundur nxjerrjen e shtetasit M. K., i cili është dërguar në Spital për ndihmë mjekësore”, njoftoi policia.

Vijon puna për nxjerrjen e shtetases A.K.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. /Ora News/

Në trend Lajme

Më shumë
Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Lajme
Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Lajme
Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Lajme
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Kalo në kategori