LAJMI I FUNDIT:

Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Në Shën Petersburg të Rusisë ka ndodhur një aksident i frikshëm, ku si pasojë dhjetëra persona janë lënduar.

Reklama

Kamerat e sigurisë të vendosura në shtyllat elektrike, kanë kapur momentin kur shoferi i një kamioni humb kontrollin mbi mjetin dhe futet në drejtimin e kundërt të rrugës, transmeton Telegrafi.

Me këtë veprim, ai shkaktoi një aksident zinxhiror – duke përplasur dhjetëra vetura dhe mbi 16 persona sit raportojnë mediat ruse janë lënduar.

Në videon e publikuar më poshtë shihet kur kamioni futet në kahjen e kundërt dhe me shpejtësi të madhe godet veturat që më pas vazhdoi aksidenti zinxhiror – pra mjetet përplaseshin njëra pas tjetrës.

Deri më tani nuk dihet nëse shoferi i kamionit është arrestuar, apo kishte pësuar ndonjë sulm në zemër a diçka të ngjashme që shpiu deri te kjo situatë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Serbia
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Botë
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Më shumë se 1,000 të vdekur nga Ethet e Dengës, në shpërthimin më të keq të regjistruar të Bangladesh

Më shumë se 1,000 të vdekur nga Ethet e Dengës, në shpërthimin më të keq të regjistruar të Bangladesh

Azia
Mali i Zi: Spajiq në një mision të (pa)mundur

Mali i Zi: Spajiq në një mision të (pa)mundur

Mali i Zi
Kalo në kategori