Pas tërmetit të mëngjesit në ora 7 dhe atij në ora 15 e 10 minuta, në ora 16 e 47 minuta ka ndodhur edhe një tërmet në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ky tërmet i tretë për sot e ka pas epiqendrën 2 kilometra larg Haraçinës dhe ka pasur fuqi prej 2.1 shkallë të Rihterit.

Tërmeti i dytë ka qenë më i fuqishëm por ka qenë më thellë dhe ka shkaktuar dëme të mëdha dhe deri tani ka të lënduar./Telegrafi/

Ka të lënduar nga tërmeti në Shkup (Video) Ka të lënduar nga tërmeti në Shkup (Video)
Tërmeti lë një pjesë të Shkupit pa rrymë, linjat telefonike janë të ngarkuara Tërmeti lë një pjesë të Shkupit pa rrymë, linjat telefonike janë të ngarkuara
Një pjesë e Shkupit pa rrymë, linjat telefonike të zëna Një pjesë e Shkupit pa rrymë, linjat telefonike të zëna
Tërmeti i fuqishëm në Shkup, evakuohen qendrat tregtare Tërmeti i fuqishëm në Shkup, evakuohen qendrat tregtare
Këshilla se si duhet të reagoni në kohë kur ka tërmete Këshilla se si duhet të reagoni në kohë kur ka tërmete
”Tërmete si sot ndodhin çdo 15 vite” (Video) ”Tërmete si sot ndodhin çdo 15 vite” (Video)
Tërmeti i fuqishëm në Shkup, evakuohen qendrat tregtare Tërmeti i fuqishëm në Shkup, evakuohen qendrat tregtare
Tërmeti i fuqishëm në Maqedoni, njerëzit në rrugë (Foto/Video) Tërmeti i fuqishëm në Maqedoni, njerëzit në rrugë (Foto/Video)