LAJMI I FUNDIT:

Shkulën derën e bankomatit duke përdorur litarin e lidhur në furgon, arritën të vjedhin 500 mijë funte – policia britanike arreston hajnat

Shkulën derën e bankomatit duke përdorur litarin e lidhur në furgon, arritën të vjedhin 500 mijë funte – policia britanike arreston hajnat
Reklama

Një grup banditësh që vodhën mbi 500 mijë funte nga bankomati dhe kryen vjedhje në 19 dyqane tjera në Britani, janë arrestuar.

Ky grup prej katër personash përdorën veturën e vjedhur për ta thyer bankomatin, nga i cili morën gjysmë milioni funte, transmeton Telegrafi.


Në pamjet e publikuara më poshtë, shihen duke përdorur një furgon, e përmes një litari të vjedhur në të arrijnë ta shkulin derën e bankomatit.

Megjithatë pas një hetimi pothuajse njëvjeçar, policia arriti t’i kapë këta hajna. Ndërsa tani është bërë e ditur se ata kishin kryer edhe vjedhje tjera në Angli dhe Uels.

Gjykata në Liverpool, njoftoi se ata kishin për objektivë disa bankomatë në qytete të ndryshme. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Evropa
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

Evropa
Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Evropa
Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Evropa
Macron: Shkatërrimi i Hamasit do të merrte kohë 10 vjet

Macron: Shkatërrimi i Hamasit do të merrte kohë 10 vjet

Azia
Kalo në kategori