LAJMI I FUNDIT:

Shiu me baltë si pasojë pluhurit saharian – pamje nga Prishtina

Shiu me baltë si pasojë pluhurit saharian – pamje nga Prishtina

Reshje të shiut të shoqëruara edhe me baltë, si pasojë e pluhurit saharian, janë paralajmëruar për të enjten në Kosovë.

Reshje të shiut të përzier me baltë gjatë ditës ka pasur në Prishtinë.


Vranët dhe "shi me baltë", si pasojë pluhurit saharian
Lexo po ashtu Vranët dhe "shi me baltë", si pasojë pluhurit saharian

Ky nuk është fenomen i pazakontë, pasi reshje me pluhur ka pasur edhe viteve të tjera në Kosovë.

Ndryshe, platforma meteorologjike “Meteo Kosova” ka njoftuar se në Rrafshin e Dukagjinit ka mundësi të ketë ndonjë vetëtimë dhe bubullimë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 18°C. /Telegrafi/

Për të parë parashikimin e motit për sot dhe ditët në vazhdim në Kosovë, Shqipëri, rajon dhe botë, kliko këtu.

Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori