LAJMI I FUNDIT:

Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve – si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve – si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Disa pjesëtarë të KFOR-it kanë pësuar lëndime gjatë përleshjeve me protestuesit serbë në Zveçan.

Reklama

E gjithçka filloi kur pjesëtarët e KFOR-it u dhanë ultimatum që të lirojnë rrugën për qarkullim, dhe të lëvizin mjetet e Policisë së Kosovës.

Serbët lëre që refuzuan ta bëjnë një gjë të tillë, por edhe u ulën në asfalt – e pas ndërhyrjes së KFOR-it, ata filluan të hedhin shishe të xhamit dhe shok bomba mbi ushtarët e NATO-s, transmeton Telegrafi.

Në videon e publikuar më poshtë, shihen sesi protestuesit serbë hedhin gurë në drejtim të pjesëtarëve të KFOR-it, e madje edhe shishe xhami.

Kurse disa sekonda më pas i vënë zjarrin edhe një veturë të Policisë së Kosovës, e cila u shkatërrua e tëra. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama merr vendim, ndryshon linjat dhe itinerarin e transportit publik

Rama merr vendim, ndryshon linjat dhe itinerarin e transportit publik

Prishtina
Lirimi i Radoçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lirimi i Radoçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lajme
Hovenier: SHBA-ja është e gatshme ta këshillojë Kosovën për statutin e Asociacionit

Hovenier: SHBA-ja është e gatshme ta këshillojë Kosovën për statutin e Asociacionit

Lajme
“Më tregoni nëse ka interesim që sot me kalu ndonjë ligj”, Konjufca “nervozohet” me deputetët, i kërkon Kusari-Lilës dhe Gashit të mbajnë takim

“Më tregoni nëse ka interesim që sot me kalu ndonjë ligj”, Konjufca “nervozohet” me deputetët, i kërkon Kusari-Lilës dhe Gashit të mbajnë takim

Lajme
Aksident te rruga “C” në Prishtinë – lëndohen tre persona

Aksident te rruga “C” në Prishtinë – lëndohen tre persona

Kronika e Zezë
Tahiri: Marrëveshjet ndërkombëtare i votojmë atëherë kur e caktoni datën e zgjedhjeve

Tahiri: Marrëveshjet ndërkombëtare i votojmë atëherë kur e caktoni datën e zgjedhjeve

Lajme
Kalo në kategori