LAJMI I FUNDIT:

Shikoni TV para intimitetit: Nuk jeni të vetëdijshëm sa keq ndikon në jetën tuaj seksuale!

Shikoni TV para intimitetit: Nuk jeni të vetëdijshëm sa keq ndikon në jetën tuaj seksuale!

Shkencëtarët janë të pajtimit që shikimi i programeve televizive drejtpërdrejt para seksit ndikon keq edhe te ju, edhe te partneri, si edhe në marrëdhënien e tuaj intime

Njerëzit të cilët kanë televizor kanë gjashtë për qind më pak shanse për seks, ka treguar hulumtimi i ri, të cilin e kanë bërë shkencëtarët e Universitetit Delavare, transmeton Telegrafi.


Hulumtimi ka përfshirë pothuajse katër milionë njerëz nga 80 shtete dhe është zbuluar se si gjatë vitit 2010 personi mesatarisht ka seks tri herë në muaj, ndërsa në vitin 1990 ka qenë pesë herë në muaj.

Hulumtuesit konstatojnë se si zvogëlimi nga gjashtë për qind është ‘vlerësim konservativ’, mirëpo theksojnë që televizioni është i lidhur me jetën seksuale morbiditete’, mirëpo megjithatë vrasësit më të mëdhenj të jetës seksuale janë telefonat e mençur.

“Hulumtimi ynë është bërë në vitin 2010 kur telefonat e mençur nuk kanë qenë aq të përhapur. Në shtetet ku ata janë gjithandej të përhapur, telefonat e mençur janë vrasësit e vërtetë të jetës seksuale”, konstatojnë shkencëtarët.

Hulumtime të shumta kanë dëshmuar të mirat e seksit, nga djegia e kalorive deri te përmirësimi i imunitetit madje edhe deri te ngadalësimi i plakjes.

Për këtë shkak shkencëtarët rekomandojnë që, si edhe në kohët e mira, në mbrëmje të fikni televizorin dhe t’u dorëzoheni lojërave të zjarrta nën çarçafë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Si të “fshihni” kovat e mbeturinave në mënyrë që hapësira të duket moderne

Si të “fshihni” kovat e mbeturinave në mënyrë që hapësira të duket moderne

Bëje vet
Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Astrologji
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Lifestyle
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Kalo në kategori