LAJMI I FUNDIT:

Shije italiane në zemër të Prishtinës – Vapiano hapet së shpejti

Shije italiane në zemër të Prishtinës – Vapiano hapet së shpejti

Dashamirës të kuzhinës italiane në Prishtinë, përgatituni për të shijuar pasta, pica dhe sallata të shijshme, pasi Vapiano është gati të hapë dyert në zemër të qytetit. Ky restorant i ri ofron një përvojë unike të ngrënies italiane, ku mysafirët mund të shijojnë gatimet e freskëta në një atmosferë moderne dhe të qetë.

Vapiano është një zinxhir restorantesh italiane të njohura, me vende në gjithë botën. Koncepti i tyre përqendrohet në idenë e “freskisë, cilësisë dhe lehtësirës”. Me një angazhim për përdorimin e përbërësve të cilësisë së lartë, menuja e Vapiano është e mbushur me gatime italiane të shijshme dhe autentike që bëhen sipas porosisë. Restoranti ofron gjithashtu një gamë opsionesh vegjetariane, vegane dhe pa gluten, duke siguruar se ka diçka për të gjithë.

Me angazhimin e tyre për përbërësit e cilësisë së lartë dhe gatimet e freskëta të bëra sipas porosisë, Vapiano është gati të bëhet një destinacion i popullarizuar për dashamirët e ushqimit në Prishtinë, Tiranë dhe Shkup. Pra, qoftë se jeni në humor për një gatim italian klasik, ose diçka të re dhe të këndshme, Vapiano sigurisht do të ketë diçka për të kënaqur shijet tuaja.

Në trend Ekonomi

Më shumë
Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Ekonomi
Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Ekonomi
Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Perfetta Pashteta
UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT
Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

IP Petrol
A don me ditë qysh me u dok ma s'miri?

A don me ditë qysh me u dok ma s'miri?

Melodia Px
Kalo në kategori