Ice Universe ka zbuluar mbrojtëset e ekranit Galaxy Note10 në Twitter, duke lënë të kuptohet se pajisja do të ketë ekranin më të mirë në treg për pjesën e dytë të vitit. 

Samsung zakonisht fiton disa çmime për saktësi të ekranit dhe çmime të cilësisë për pajisjet e tyre kryesore, dhe kështu mund të jetë rasti pas zbulimit të Note më 7 gusht. 

Sa i përket mbrojtësve të ekranit, duket se konfirmojnë gjithçka që kemi dëgjuar dhe parë deri më tani, nga vrima e kamerës në pjesën e përparme të pajisjes, deri në rregullimin vertikal të kamerave në anën e pasme, me një version (ndoshta standardi Note10) që ka më pak prerje në panelin e pasmë.

Dy pajisje priten më 7 gusht: Galaxy Note10  standard me aftësi të rregullta 4G / LTE dhe Galaxy Note10 + me karakteristika 5G. 

Të dyja pajisjet pritet të shfaqin SoC Snapdragon 855 në tregje të caktuara, duke përfshirë SHBA, dhe procesorin Exynos 9825 në rajone të tjera. /Telegrafi/