LAJMI I FUNDIT:

Shesheli përsëri skandaloz, kësaj radhe shanë me nënë edhe deputetët e Kuvendit të Serbisë (Video)

Shesheli përsëri skandaloz, kësaj radhe shanë me nënë edhe deputetët e Kuvendit të Serbisë (Video)

Lideri i Partisë radikale serbe, Vojislav Sheshel, ka përdorur një fjalor fyes gjatë një seance të Kuvendit të Serbisë.

Reklama

Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur kreu radikal, gjatë seancës, deputetëve Marinica Tepic dhe Radoslav Milojicic u është drejtuar me fjalë shumë vulgare.

Po sipas mediave serbe, bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin kur deputetja serbe ka pyetur kryeprokuroren shtetërore Zagorka Dolovac nëse ajo do të iniciojë ndalimin e Partisë Radikale Serbe (SRS), e cila sipas Tepiq “inkurajon persekutimin e qytetarëve joserbë”.

Dhe pas kësaj ka ardhur reagimi i Sheshelit, i cili thuhet se i është drejtuar me fjalë fyese: “Nënën e ushtashes”, pas së cilës ka vazhduar edhe me fjalë tjera fyese.

Të gjitha këto pamje janë marrë përmes një celulari të një deputeti tjetër, të cilin thuhet se gjithashtu Sheshel e ka fyer.

“Regjistro, regjistro, edhe ty nënën ustashe”, thuhet t’i ketë thënë Sheshel deputetit që po regjistronte me celular.

Vojisllav Sheshel, ditë më parë përveçse ka shkelur flamurin kroat, ai gjithashtu, edhe ka sharë delegacionin kroat, të cilët po vizitonin Beogradin.

Si pasojë, pasi ka shkelur flamurin kroat në Kuvendin e Serbisë, pas sharjeve, zyrtarët kroatë kanë anuluar takimin me Ministren e Integrimeve Evropiane të Serbisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Kalo në kategori