​Sërish tërmet në Shqipëri

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Shqipëri.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.5 Rihter ka rënë pranë Golemit në orën 02:03 të mëngjesit.

Lëkundja është ndjerë dhe në rrethina, ndonëse nuk ka qenë shumë e fortë.

Deri më tani nuk raportohet për dëme. /Telegrafi/

VËMENDJE: Telegrafi.com ka sjell platformën më të re të komentimit - bëni RESET fjalëkalimin me emailin paraprak për të pasur qasje menjëherë

Platforma e re e komentimit përfshin shumë ndryshime dhe risi të cilat jua lehtësojnë shprehjen e mendimit mbi çështjet e ndryshme. Për të pasur qasje në historinë e llogarisë dhe komenteve tuaja të mëhershme, ju duhet ta bëni Reset fjalëkalimin me e-mailin e përdorur në llogarinë paraprake

Sërish tërmet në Shqipëri

Lëkundjet e fundit janë ndjerë gjatë orëve të para të mëngjesit duke u gdhirë e diela.

tërmeti i fundit është ndjerë në orën 02:28:28. Lëkundjet ishin 2.3 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra ishte sërish në Gjirin e Lalzit në thellësi gjashtë kilometër.

Edhe një ditë më parë Instituti i Gjeoshkancave, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar një sërë tërmetesh me magnitudë të vogël.

Meteorologët kanë paralajmëruar se lëkundjet më të vogla do të vijojnë disa ditë pas tërmetit 5.2 ballë që shkaktoi panik në disa zona. /Telegrafi/

VËMENDJE: Telegrafi.com ka sjell platformën më të re të komentimit - bëni RESET fjalëkalimin me emailin paraprak për të pasur qasje menjëherë

Platforma e re e komentimit përfshin shumë ndryshime dhe risi të cilat jua lehtësojnë shprehjen e mendimit mbi çështjet e ndryshme. Për të pasur qasje në historinë e llogarisë dhe komenteve tuaja të mëhershme, ju duhet ta bëni Reset fjalëkalimin me e-mailin e përdorur në llogarinë paraprake