Pas vendimit të kryeministrit Haradinaj  për ta liruar nga detyra Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka reaguar deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu.

Sejdiu, përmes një postimi në Facebook,  ka thënë se “dita e mirë shihet në mëngjes”.

“Dita e mirë shihet në mëngjes! 1. Rikallo u shkarkua”, ka shkruar Sejdiu në rrjetin social Facebook.

Kryeministri Haradinaj e shkarkoi nga detyra ministrin e Bujqësisë, Nenad Rikalo Kryeministri Haradinaj e shkarkoi nga detyra ministrin e Bujqësisë, Nenad Rikalo

PSD-ja kishte vënë kusht që minsitri Nenad Rikalo të lirohet nga detyra, që të votonin Buxhetin për këtë vit. /Telegrafi/