Provoni recetën e thjeshtë e cila njëherësh edhe do t’ju ngopë, ndërkaq me hekur të pasur do t’ju mbrojë nga anemia

Reklama

Përbërësit:

– 4 panxharë të kuq të mëdhenj të zier;
– 60 gramë djathë feta;
– 2 lugë majdanoz të grirë;
– 3 lugë lëng limoni;
– 3 lugë vaj ulliri;
– 2 thelpinj të grirë hudhre;
– gjysmë qepe të grirë;
– kripë;
– piper.

Përgatitja:

Zieni panxharin. Pasi ta zieni dhe ta qëroni priteni në kube, njësoj veproni edhe me djathin feta.

Përzieni panxhari, djathin feta, majdanozin dhe qepën.

Përzieni lëngun e limonit, vajin e ullirit, hudhrën e grirë, kripën dhe piperin dhe qitni në sallatë.

Reklama

Kënaquni! – transmeton Telegrafi.