LAJMI I FUNDIT:

Sallamë me 76% mish të pastër nga zogu i pulës? Po, është e vërtetë dhe ajo ekziston në Kosovë!

Sallamë me 76% mish të pastër nga zogu i pulës? Po, është e vërtetë dhe ajo ekziston në Kosovë!

Adhurues të sallamave njohim shumë, kudo në familje e shoqëri.

Njohim edhe shumë të tillë që gjykojnë këta persona pse preferojnë këtë lloj ushqimi duke thënë se të gjitha sallamat janë të dëmshme për shëndetin. Por, jo të gjitha sallamat janë të tilla!

POLI – Sallama e vetme me 76% mish të pastër nga zogu i pulës

POLI është sallamë me origjinë sllovene me përbërje 76% nga mishi i pastër i zogut të pulës.

Është e vetmja sallamë në tregun e Kosovës që ka një përbërje kaq të pastër me mish nga zogu i pulës që e bën këtë sallamë po ashtu të ketë shije të pakontestueshme dhe fantastike.

Më pak ruajtës (numra E)

Numrat E janë kodet për ruajtësit e përdorur gjatë prodhimit të sallamave çka siguron qëndrueshmëri dhe afat më të madh.

POLI është sallama me më së paku ruajtës (numra E) në gjithë tregun e Kosovës.

Kjo do të thotë që edhe afati i kësaj sallame është më i shkurtër se i sallamave të tjera dhe kjo është dëshmi për kualitetet që gëzon POLI sallama.

 

POLI – sallama nr. 1 në Evropë

Tash e disa vite produktet POLI, si sallama, virshllet, pashteta e të tjera, janë të renditura si të parat në Evropë.

Jo vetëm shija e pa-rezistueshme e tyre, por edhe cilësia e prodhimit dhe fakti se prodhohen nga mishi i pastër i zogut të pulës, e bëjnë brendin POLI dhe produktet e tij si më të preferuarin dhe nr. 1 në mbarë Evropën.

Ku të gjejmë POLI në Kosovë?

Sallamën dhe produket tjera POLI mund t’i gjeni në rrjetet e marketeve në Kosovë.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Butrint Avdyli
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
Paguaj 213 euro në muaj dhe bëje tënden makinën Dacia STEPWAY

Paguaj 213 euro në muaj dhe bëje tënden makinën Dacia STEPWAY

Auto Mita
Bëhuni më të fortë me pijen Zott Protein plus – ndërroje lojën tani me më shumë BCAA dhe proteina!

Bëhuni më të fortë me pijen Zott Protein plus – ndërroje lojën tani me më shumë BCAA dhe proteina!

Kosmonte Foods
Kalo në kategori