LAJMI I FUNDIT:

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Testi i inteligjencës i zgjidhur nga njerëzit me IQ të lartë, shumë dështuan herën e parë

Në këtë test inteligjence, aftësitë tuaja analitike dhe logjike të arsyetimit dalin në pah.


Është e nevojshme të ndizni kreativitetin, por edhe të përqendroheni mirë, sepse nuk është aspak e lehtë të dallosh të gjitha kuadratet në vetëm 11 sekonda.

Vetëm njerëzit me një IQ të lartë ia dolën mbanë herën e parë, transmeton Telegrafi.

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda?

Ilustrimi tregon një katror të madh me katrorë të vegjël brenda. Pra, gjatë numërimit të numrit të përgjithshëm të katrorëve, duhet t’u kushtoni vëmendje edhe katrorëve të vegjël.

Duhet të shikoni me kujdes ilustrimin përpara se të filloni të zgjidhni këtë enigme, sepse përgjigjja duket e thjeshtë, por nuk është ashtu.

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?
Lexo po ashtu Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Cila është zgjidhja?

Nëse përqendroheni dhe shikoni fort, mund të gjeni maksimum 10 katrorë brenda figurës. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Lifestyle
Warren Buffett tregon gabimin që të gjithë bëjmë me paratë dhe kursimet tona

Warren Buffett tregon gabimin që të gjithë bëjmë me paratë dhe kursimet tona

Stil
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

Këshilla Lifestyle
Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme - nga kolltukët deri te vazot e luleve

Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme - nga kolltukët deri te vazot e luleve

Kopshtaria
Kalo në kategori