LAJMI I FUNDIT:

Sa herë duhet të bëni seks për të mbetur shtatzënë?

Sa herë duhet të bëni seks për të mbetur shtatzënë?

Të mbeturit shtatzënë është punë më e vështirë se ç’mund të mendoni. Përderisa disa vajza dhe gra arrijnë të mbesin shtatzënë në përpjekjen e parë, disa tjera provojnë me muaj derisa t’ia arrijnë qëllimit.

Sidoqoftë, ekspertët bëjnë të ditur se ekziston një numër se sa herë duhet të bëni seks me partnerin për të mbetur shtatzënë, transmeton Telegrafi.

Mesatarisht çiftet bëjnë seks 78 herë nga momenti kur vendosin se duan të krijojnë familje. Këto 78 herë janë të shpërndara përgjatë 158 ditëve, apo rreth 6 muajve.


Një ueb sajt i prindërve, i cili ka anketuar mijëra prindër, ka zbuluar se shumica e çifteve bëjnë seks 13 herë brenda muajit kur përpiqen të krijojnë fëmijë.

Ndonëse këto 13 herë mund të duken si kënaqësi, rreth 18 për qind e meshkujve dhe grave kanë thënë se kur përpiqen të ngjizin, seksi shpeshherë duket si detyrë.

Ndërsa 43 për qind e të anketuarve kishin thënë se ndjejnë presion dhe frikë se nuk do të jenë të aftë të mbesin shtatzënë.

E shumë njerëz tjerë mendojnë se shanset e ngjizjes varen nga pozicioni i seksit, ku pozicioni më i famshëm është ai i misionarit, ndjekur pas nga pozita e qenit. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Trendi i ri në TikTok, vendosni bronzer në vend të korrektorit - mund t'ju duket e çuditshme por rezultati do t'ju habisë

Trendi i ri në TikTok, vendosni bronzer në vend të korrektorit - mund t'ju duket e çuditshme por rezultati do t'ju habisë

Femra
I keni shkulur më shumë seç duhet vetullat dhe doni t'i rinovoni ato? Ndiqni këta tre hapa

I keni shkulur më shumë seç duhet vetullat dhe doni t'i rinovoni ato? Ndiqni këta tre hapa

Këshilla Estetike
Gjithë ç’duhet të dini për gjakun në ngjyrë kafe gjatë periodave

Gjithë ç’duhet të dini për gjakun në ngjyrë kafe gjatë periodave

Modeli i flokëve të saj u shpall më i miri në Instagram nga “Vogue”: Si të arrini një dukje verore

Modeli i flokëve të saj u shpall më i miri në Instagram nga “Vogue”: Si të arrini një dukje verore

Flokë dhe stil
Jennifer Lopez tregoi se si të mbathni sandale japoneze me rripa këtë verë

Jennifer Lopez tregoi se si të mbathni sandale japoneze me rripa këtë verë

Moda
Pesë arsyet pse keni kruarje të vazhdueshme vagjinale

Pesë arsyet pse keni kruarje të vazhdueshme vagjinale

Kalo në kategori