LAJMI I FUNDIT:

Rruga Klinë-Pejë e qarkullueshme, thonë zyrtarët nga ministria e Infrastrukturës

Rruga Klinë-Pejë e qarkullueshme, thonë zyrtarët nga ministria e Infrastrukturës

Reshjet e shumta të borës, të cilat po vazhdojnë të bien edhe sot kanë shkaktuar probleme në qarkullim.

Reklama

Qytetarët i kanë thënë Telegrafit se rruga Klinë-Pejë nuk është pastruar nga bora, dhe kështu po rrezikohen.

Telegrafi ka kontaktuar me zëvendësministrin e Infrastrukturës, Rexhep Kadriu i cili ka thënë se gjendja e rrugëve në përgjithësi është e kalueshme.

“Aktualisht nga tereni ju njoftoj se asnjë rrugë e cila është në menaxhimin e MIT-së nuk është e bllokuar dhe të gjitha rrugët janë të kalueshme. Vështirësi kem në zonat malore por pa probleme te mëdha zhvillohet komunikacioni”, ka thënë Kadriu.

Ai ka bërë të ditur se kompanitë janë të mobilizuara që sonte gjatë natës sikurse ditëve tjera të pastrojnë rrugët e Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte, mori pjesë në vrasjen e tre shqiptarëve në Prizren

Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte, mori pjesë në vrasjen e tre shqiptarëve në Prizren

Drejtësi
Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Drejtësi
Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Lajme
Kalo në kategori