LAJMI I FUNDIT:

Rriten aksionet e Facebook pas dëshmisë së Zuckerbergut para Kongresit

Rriten aksionet e Facebook pas dëshmisë së Zuckerbergut para Kongresit

Skandali i Facebook që i dha kompanisë Cambridge Analytica informacione rreth bindjeve politike dhe fetare, ngjarjeve të ndjekura dhe postimeve të pëlqyera nga miliona përdorues të saj, tronditi jo pak aksionet në Bursë të rrjetit më të madh social.

Zuckerberg: Facebooku është në garë me Rusinë
Lexo po ashtu Zuckerberg: Facebooku është në garë me Rusinë

Humbjet i kaluan 50 miliardë dollarë dy ditë pas publikimit të lajmit, përcjell Telegrafi.


Por mbrëmjen e së martës, teksa themeluesi i Facebook po dëshmonte para Kongresit Amerikan, vlera e aksioneve të saj filloi të rritej me 4.5 për qind. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Nissan X-Trail, hibridi më i avancuar në treg

Nissan X-Trail, hibridi më i avancuar në treg

Auto Mita
Gjermanët nuk po mund të gjejnë punëtorë për Kampionatin Evropian

Gjermanët nuk po mund të gjejnë punëtorë për Kampionatin Evropian

Botë
Rruga Prishtinë-Mitrovicë, asfaltohet njëri drejtim i segmentit Lugu i Madh - Maxhunaj

Rruga Prishtinë-Mitrovicë, asfaltohet njëri drejtim i segmentit Lugu i Madh - Maxhunaj

Ekonomi
Korporata Rugove lanson në treg produktet e reja të qumështit

Korporata Rugove lanson në treg produktet e reja të qumështit

Korporata Rugove
Dogana e Kosovës pranon 1,360 aplikime për pozitat e reja doganore - procesi përzgjedhës së kandidatëve drejt përfundimit

Dogana e Kosovës pranon 1,360 aplikime për pozitat e reja doganore - procesi përzgjedhës së kandidatëve drejt përfundimit

Jehona Hulaj
Shijo këtë verë deri në MAXIMUM!

Shijo këtë verë deri në MAXIMUM!

Oaza Company
Kalo në kategori