LAJMI I FUNDIT:

Rrëshqitësit e patinazhit mbetën të befasuar me meteorin, që e ktheu natën në ditë (Video)

Rrëshqitësit e patinazhit mbetën të befasuar me meteorin, që e ktheu natën në ditë (Video)

Në Siberi ka rënë një meteor, i cili për afro katër sekonda ka bërë që nata të duket sikur ditë.

Këtë më së miri e kanë parë disa rrëshqitës, që po bënin patinazh në sipërfaqen e ngrirë të një liqeni në Khakassia, transmeton Telegrafi.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihet momenti kur ata shikojnë me habi, derisa në qiell shndritë meteori gjigant.

Mësohet se pas 30 sekondash, është dëgjuar edhe një krismë e madhe që ka bërë të ndizen alarmet e veturave.

Derisa banorët kanë qenë të frikësuar mos është ndonjë bombardim, autoritetet shtetërore kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për një fenomen natyror, që nuk ka shkaktuar asnjë problem. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Kalo në kategori