LAJMI I FUNDIT:

Rregullat për imazh të përsosur nga ikonat e stilit

Rregullat për imazh të përsosur nga ikonat e stilit

Sipas Giorgio Armanit, gjeniu i botës së modës, eleganca nuk do të thotë të vëreheni, por të mbaheni mend.

Reklama

Dhe, nëse dëshironi që njerëzit t’ju mbajnë mend përgjithmonë, duhet t’i dini rregullat bazike për krijimin e një imazhi të përsosur, transmeton Telegrafi.

Prandaj, më poshtë ju sjellim disa rregulla të vlefshëm nga ikonat e stilit të cilat ju ndihmojnë ta kompletoni stilin dhe të bëheni e paharrueshme.

Rregullat nga Grace Kelly

– Vishni fustane të plota
– Mbani aksesore elegante, siç janë dorëzat e gjata, kapelat, perlat, vathët rrumbullakë, etj.
– Aplikoni pak makijazh

Rregullat nga Elizabeth Taylor

– Zgjedhni fustane të thjeshta
– Vishni rroba me ngjyra më intense

Rregullat nga Audrey Hepburn

– Jepni preferencë ngjyrave të zeza, bardha dhe kuqe
– Mos i harroni aksesorët: çantë elegante dore, dorëza të gjata, byzylykë me diamant dhe kapela

Rregullat nga Marilyn Monroe

– Buzët dhe buzëqeshja e ndritshme janë rregulli një i të gjitha kohërave
– Zgjedhni fustane femërorë
– Në jetën e përditshme, vishni rroba me prerje të thjeshtë

Rregullat nga Sophia Loren

– Për t’u dukur elegante, gjithmonë zgjedhni rroba të mira dhe blini rroba me kualitet të lartë
– Mos e lini mendimin e tjerëve t’ju parandalojë ta gjeni stilin personal

Rregullat nga Brigitte Bardot

– Zgjedheni një fustan që mund ta vishni për çdo mbrëmje që dilni
– Mbathni këpucë të rrafshëta
– Mbani kapele

Rregullat nga Monica Bellucci

– Theksojeni vetëm një pjesë të trupit
– Arma kryesore e çdo gruaje është buzëkuqi dhe flokët e lëshuara
– Gjatësia e duhur e një fustani është vetëm pak poshtë gjurit – kjo i thekson ijët e bukura dhe i jep formë këmbëve

Rregullat nga Angelina Jolie

– Vishni rroba të zeza
– Përdorni shkëlqyes buzësh në vend të buzëkuqve
– Vishni rroba elegante çdo ditë
– Mos e teproni me aksesorë. /Telegrafi/