LAJMI I FUNDIT:

Rrëfimi i adoleshentes që u sulmua nga krokodili: Vetëm një gjë ju bie ndërmend kur ndodhë kjo situatë

Rrëfimi i adoleshentes që u sulmua nga krokodili: Vetëm një gjë ju bie ndërmend kur ndodhë kjo situatë

Adoleshentja e cila pësoi lëndime të rënda kur krokodili e kafshoi në këmbë dhe tentoi ta fut në ujë, tha se gjithçka i ishte dukur e “turbullt në tru” në ato momente.

Reklama

Amelie Osborn-Smith, 18-vjeç nga Andover, Hempshire , po lahej në lumin Zambezi në Zambi kur reptili e sulmoi, transmeton Telegrafi.

Gjendja shëndetësore e adoleshentes është stabile tani, por vuan nga “makthet e shpeshta”, ka bërë të ditur familja e saj.

Ajo është kthyer në njësinë e traumës në spitalin e Londrës, shpenzimet e rikuperimit në Britani të Madhe po i mbulon sigurimi i saj, ka shtuar familja e saj.

Babai Brant Osborn-Smith, më herët kishte thënë se bija e tij së bashku me miqtë, kanë arritur ta luftojnë krokodilin.

Tha se gjuri i është dëmtuar rëndë, dhe disa pjesë të trupit. Në videon e publikuar nga spitali ku po shërohet, Osborn-Smith i ka përshkruar sfidat, duke thënë se në atë moment nuk ka mundur të mendoj për asgjë.

“Njerëzit thonë se shihni se jeta kalon para syve, por jo, thjesht mendoni: Si t’i shpëtojë kësaj situate? Truri juaj thjesht është i turbullt”, ka thënë ajo.

“Tani e kam kuptuar se jeta mund shpejtë të përfundojë. Tingëllon si klishe, por nëse jetoni duke u ankuar gjithmonë, kurrë nuk do të përmbushni dëshirat tuaja”, shtoi Osborn-Smith. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
Industria farmaceutike për ndalimin e

Industria farmaceutike për ndalimin e "kimikateve të përjetshme": Së shpejti nuk do të ketë ilaçe

Evropa
Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Evropa
Kalo në kategori