Ronaldo vendimtar në fitoren e Realit, Los Blancos vazhdojnë në krye (Video)

Real Madridi ka vazhduar me fitore në La Liga, këtë herë fitoi në udhëtim ndaj Deportivo Alaves me rezultat 1-4.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi e Los Blancos, por që u karakterizua me një dominim të mysafirëve në pjesën e dytë, posaçërisht në fund të takimit.

Të parët kaluan që kaluan në epërsi ishin vendasit me golin e Deyverson në minutën e shtatë pas një asistimi në zonë nga Theo Hernandez.

cv8wc33wcaarn5u

Por, Reali barazoi pas dhjetë minutash me anë të Cristiano Ronaldos nga pika e bardhë, por portugezi shënoi edhe një herë në minutën e 33-të pas një goditje të fortë nga distanca dhe me rezultatin 1-2 përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë o dominua nga skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane, ndërsa Ronaldoi kishte një tjetër mundësi të artë për të shënuar në minutën e 79-të nga pika e bardhë, por portieri Kiko bëri një pritje të bukur.

cv8njdvwgaabpl0

Goli i qetësisë erdhi nga Alvaro Morata në minutën e 84 dhe ishte një gol shumë i bukur nga spanjolli i cili e zëvendësoi Karim Benzeman në minutën e 67-të.

Ndërsa në minutën e 88-të erdhi dhe het-triku nga Ronaldo, i cili shënoi pas asistimi nga Marcelo.

cv8n1vuvyaeszh3

Pas kësaj fitore Real Madridi vazhdon në pozitën e parë me 24 pikë, i ndjekur nga Sevilla me 21 pikë dhe Barcelona e Villarreali me 19 pikë, por me nga një ndeshje më pak.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës nga kryeqyteti është ndaj Leganes. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Pep Guardiola i dërgon mesazh Thomas Mullerit

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

“Unë përpiqem t’u shpjegoj të gjithëve se ai nuk është një person i keq”, ylli i Barçës flet për Vinicius