Roma fiton me shumë vështirësi në minutat shtesë ndaj Cagliarit (Video)

ROME, ITALY - DECEMBER 16: Marco Andreolli of Cagliari Calcio competes for the ball with Edin Dzeko of AS Roma during the Serie A match between AS Roma and Cagliari Calcio at Stadio Olimpico on December 16, 2017 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma ka arritur ta marr një fitore me plot vuajte në shtëpi ndaj Cagliarit me rezultat minimal 1-0.

Skuadra e Eusebio Di Francescos ka fituar vetëm në minutat shtesë në takimin e lehtë në letër ndaj Cagliarit.

Pjesa e parë e takimit u dominua nga Giallorossët, të cilët u munduan me çdo kusht të shënojnë shpejt golin e epërsisë.

Pjesa e parë u karakterizua me shumë duele

Por, edhe përkundër rasteve të shpeshta nuk arritën të gjejnë rrjetën dhe 45 minutave përfunduan pa gola.

Në pjesën e dytë, Roma filloi furishëm, ku vetëm pas shtatë minutave lojë arriti të nxjerr një penallti me ndihmën e VAR-it.

Cragno priti me shumë zgjuarsi penalltinë e Perottit

Megjithatë, sulmuesi Diego Perotti nuk u tregua i saktë, pasi goditjen e tij e ndali portieri Alessio Cragno dhe mohoi ndryshimin e shifrat.

Pas kësaj penalltie, Roma rriti trysninë, por golin e fitores e gjeti vetëm në minutat shtesë të ndeshjes, ku pas një tollovie arriti të shënoj Federico Facio për 1-0 dhe vendosi fitoren dhe rezultatin përfundimtar.

Futbollistët e Cagliarit nuk ishin aspak të kënaqur me vendimet e gjyqtarit Antonio Damato (Getty Images)

Me këtë fitore, klubi nga Olimpico qëndron në vendin e katërt me 38 pikë, po aq sa ka Juventusi në vendin e tretë dhe katër pikë dhe një ndeshje më pak se lideri Napoli, ndërsa Cagliari zë pozitën e 14-të me 17 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Roma luan në udhëtim te Juventusi, ndërsa Cagliari e pret në shtëpi Fiorentinan. /Telegrafi/

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Barcelona ka dy javë kohë për të zgjedhur numrin 10 – në klub kanë tri opsione

Nuk ishte vetëm dëshira e Mbappes, te PSG zbulojnë se kush tjetër konsiderohet fajtor për largimin e francezit

“Nuk pendohem që e shita, ishte marrëveshje e mirë” - pronari i Cluj flet pas shitjes së Ermal Krasniqit

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes