LAJMI I FUNDIT:

Rinoceronti vret një kujdestare të një kopshti zoologjik në Austri, lëndon rëndë një tjetër

Rinoceronti vret një kujdestare të një kopshti zoologjik në Austri, lëndon rëndë një tjetër

Një kujdestare e një kopshti zoologjik në qytetin austriak të Salzburgut u sulmua për vdekje nga një rinoceront të martën, njoftoi policia e vendit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në këtë rast është lënduar edhe një kolege e saj.

Aksidenti ndodhi “në orët e hershme të mëngjesit gjatë punës rutinë në rrethimin e rinocerontëve”, thuhet në një deklaratë.


Oficerët shpjeguan se gjatë një procedure normale në mbylljen e rinocerontëve në kopshtin zoologjik të Salzburgut, një rojtare 33-vjeçare u sulmua nga kafsha “për arsye që ende nuk dihen”.

Rinoceronti i përfshirë nuk kishte raste të mëparshme të sjelljes së rrezikshme ndaj stafit.

Si pasojë, kopshti zoologjik do t’i mbajë dyert e tij të mbyllura të martën.

Duke strehuar 1,500 kafshë në një zonë prej 14,000 hektarësh në kopshtet e Pallatit Hellbrunn, ai mirëpret rreth 400,000 vizitorë në vit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Amerika
Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Botë
Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe

Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe "parashikimet" se çfarë mund të ndodhë më pas

Amerika
Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Amerika
Kalo në kategori