Të gjithë e dinë se nëse doni të zbuloni se çfarë është e trend në botën e bukurisë, atëherë TikTok-u është vendi i duhur.

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për maskarën më të fundit virale ose metodën për vendosjen e fondatinës, TikTok do të na tregojë këshillat dhe metodat më të mira.

Epo tani, njerëzit po tregojnë se si të krijoni pamjen më të përsosur të grimit për foto pasaporte.

@georgia.barratt

Reply to @petassnym yes I’ve got as it was on repeat the whole way through #xyzbca #beauty #makeup

♬ original sound – georgia barratt

Siç e dini, fotografia e pasaportës suaj është një nga fotografitë më të rëndësishme që keni bërë ndonjëherë.

Pse është e ndaluar të qeshësh në fotot e pasaportës dhe të dokumenteve të tjera personale! Pse është e ndaluar të qeshësh në fotot e pasaportës dhe të dokumenteve të tjera personale!

Një penel i keq, konture të dyshimta ose vetullave të pabarabarta dhe ju duhet ta mbani atë për 10 vjet. Por një foto e mirë pasaporte? Mundësitë janë të pafundme.

@georgiejxmes

#passportphotomakeup #passportphoto #passportphotos #passportphotochallenge #passport #makeup #makeuprecreation #makeuprecreationchallenge

♬ Ariana Grande / Doja cat / Megan Thee Stallion Type Beat(969753) – RYOTA KATO

Reklama

Kur bëhet fjalë për përsosjen e pamjes së fotografisë së pasaportës, mos shikoni më larg se krijuesja e përmbajtjes së bukurisë së TikTok, Georgia Barratt.

Reklama
Trendi më i fundit në grim: Kristalet janë një domosdoshmëri, për një dukje mahnitëse! Trendi më i fundit në grim: Kristalet janë një domosdoshmëri, për një dukje mahnitëse!

Në prill, ajo ndau një ‘tutorial’ se si arrinte pamjen e saj të mrekullueshme të fotografisë së pasaportës dhe u bë shpejt virale.

@eviecooperxo

10/10 would recommend

♬ Substance. Three Stripes Bootleg – Three Stripes

Sipas Georgias, gjithçka ka të bëjë me simetrinë dhe ngritjen e fytyrës për ta bërë atë të duket me të vërtetë bukur.

Kjo do të thotë që do t’ju duhet të lyeni vetullat lart, të shtoni shumë kontur në faqe, mjekër dhe nofull. Dhe mos harroni të bëheni shumë të shndritshëm edhe me korrektorin poshtë syve për të zgjeruar me të vërtetë zonën e syve.

@annabellehoy

deeefinitely an improvement to my last passport 💀😂 #passportphoto #passportpicture #passportchallenge #passportphotomakeup #fyp #annabellehoy

♬ Substance. Three Stripes Bootleg – Three Stripes

Reklama

Plotësoni pamjen me penel “fox” për të zgjatur syrin dhe më pas lyeni buzët mbi vijë, përpara se të përfundoni me një shkëlqyes të kafe. /Telegrafi/

@lauradestafford

Not ideal iwl 😮‍💨 #passport #passportphoto #makeup #recreate #xyzbca #fup #passportphotomakeup @georgia barratt

♬ original sound – The Favourites.

@annabellehoy

I’ve got you honeys!!! Any questions/products etc ask in the comments ❤️ #passportphoto #passportchallenge #passportphotomakeup #idmakeup #idphotomakeup #fyp #annabellehoy

♬ Chopin Nocturne No. 2 Piano Mono – moshimo sound design