LAJMI I FUNDIT:

Qytetari në Pejë gjen një kuletë me para, e dorëzon në Polici  

Qytetari në Pejë gjen një kuletë me para, e dorëzon në Polici  

Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka bërë të ditur se derisa një qytetar e kishte deklaruar kuletën e humbur me dokumente personale e para në shumën prej 600 euro, është paraqitur qytetari i cili i gjetur kuletën dhe kishte sjellë në Polici.

Reklama

Rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 19:30, në Stacionin Policor në Pejë.

“Kuleta së bashku me dokumente dhe paratë që kishte në kuletë iu janë kthyer qytetarit…

Me këtë rast Policia e Kosovës, falënderon qytetarin për veprimin e bërë dhe nivelin e lartë të përgjegjësisë qytetare”, thuhet në komunikatë.

Policia apelon tek qytetarët që shembuj të tillë të bashkëpunimit me Policinë e Kosovës të vazhdojnë edhe në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Lajme
Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Kalo në kategori