LAJMI I FUNDIT:

The Queen’s Gambit: Veshjet më të mira të Beth Harmon

The Queen’s Gambit: Veshjet më të mira të Beth Harmon
Foto: Instagram/Anya TaylorJoy

Nëse keni menduar se një pandemi globale dhe puna nga tavolina juaj e kuzhinës për nëntë muaj do të ishin gjërat më të papritura për vitin 2020, thjesht prisni derisa të gjendeni plotësisht të fiksuar në një serial rreth shahut.

Aktorja kryesore e serialit Anya Taylor- Joy luan rolin e një vajze të talentuar të shahut që mposht varjen nga substancat narkotike dhe një të kaluar problematike ku në të njëjtën kohë dëshiron të bëhet lojtarja më e mirë në botë.

Nëse po mendoni “kjo nuk është për mua”, sigurisht që nuk jeni vetëm. Por ky serial nuk është vetëm për ata që kanë një njohje për lojën.

Dhjetë arsyet se përse duhet ta shikoni serialin “The Queen’s Gambit”
Lexo po ashtu Dhjetë arsyet se përse duhet ta shikoni serialin “The Queen’s Gambit”

Përveç historisë fantastike që ka pas vetes dhe realizimit të mahnitshëm, veshjet e përzgjedhura për aktoren janë një arsye shtesë për ta shikuar serialin.

Vendosur në vitet pesëdhjetë dhe gjashtëdhjetë, ndërsa Beth rritet ne shikojmë që eksperimenton gjithnjë e më shumë me estetikën e saj dhe dashurohemi gjithnjë e më shumë me stilin e viteve gjashtëdhjetë.

Më poshtë gjeni veshjet më të bukura nga seriali:

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Foto: Netflix

/Telegrafi/