LAJMI I FUNDIT:

QuadrigaCX ka dërguar 130 bitkoinë në një llogari të mbyllur (Foto)

QuadrigaCX ka dërguar 130 bitkoinë në një llogari të mbyllur (Foto)

Lajmet për kriptovalutat, vetëm po shkojnë duke u përkeqësuar.

Në fillim të vitit, u bë e ditur se kembimorja kanadeze e kriptovalutave, QuadrigaCX ka humbur qasjen e bitkoinëve të klientëve që arrijnë vlerën e 190 milionë dollarëve, si pasojë e vdekjes së pronarit – që ka marrë në varrë edhe llogaritë dhe fjalëkalimet, transmeton Telegrafi.

Tani duket se gjërat janë përkeqësuar. Erndt and Young raporton se nga e njëjta këmbimore, janë dërguar në një llogari të mbyllur 130 bitkoinë, që kanë vlerën e afro 460 mijë dollarëve.

Për shkak të vdekjes së pronarit Gerald Cotten, askush nga QuadrigaCX, nuk ka mundësi të ketë qasje në paratë e as të kryejë ndonjë transaksion.

Fakti që tani është kryer një transaksion misterioz, megjithëse në një llogari ‘të ftoftë’ ngaqë është jashtë funksionit, ka ngjallur shpresë për ndonjë kthim të mundshëm në funksion.

Shumë inxhinierë dhe njohës së botës së kriptovalutave, janë duke punuar në kthimin e bitkoinëve, por sistemi i avancuar i këtyre transaksioneve pamundëson gjithçka. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Musk: Njeriu i parë me çip në tru, tani mund të kontrollojë miun e kompjuterit përmes mendjes

Musk: Njeriu i parë me çip në tru, tani mund të kontrollojë miun e kompjuterit përmes mendjes

Teknologji
Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Teknologji
Telefoni iu është lagur dhe nuk punon - a funksionon vërtet truku i orizit?

Telefoni iu është lagur dhe nuk punon - a funksionon vërtet truku i orizit?

Teknologji
Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Teknologji
iPhone 15 Pro Max ka probleme serioze me ekranin

iPhone 15 Pro Max ka probleme serioze me ekranin

Teknologji
Para se të blini ndonjë pajisje për telefon, duhet t'i dini këto veçori për ta bërë dallimin mes atyre origjinale dhe fallso

Para se të blini ndonjë pajisje për telefon, duhet t'i dini këto veçori për ta bërë dallimin mes atyre origjinale dhe fallso

Këshilla Teknologjike
Kalo në kategori