LAJMI I FUNDIT:

QMK: Janë shuar 18 zjarre në ambiente të hapura në Maqedoni

QMK: Janë shuar 18 zjarre në ambiente të hapura në Maqedoni
Foto: Ilustrim

Qendra për Menaxhim me Kriza në RMV njofton se sot në mëngjes nuk ka zjarre në ambiente të hapura, gjegjësisht të 18 zjarret janë shuar.

“Ekipet e zjarrfikësve me një angazhim gjithëditor, diku dhe bashkë me popullsinë vendase i kanë shuar të gjitha zjarret”, thonë nga QMK.


“Të 18 zjarret e shuara kanë rënë në të gjitha anët e vendit, ndërsa në disa komuna ka pasur disa zjarre në ajër të hapur, ku janë djegur bar i thatë, bimësi e ulët, pyje të përzier, një hambar dhe disa deponi”.

“Njësitë Territoriale të Zjarrfikjes kanë ndërhyrë edhe në disa zjarre më të vogla të djegies së barit të thatë në zonat urbane dhe të banuara, si dhe kanë shuar zjarret e raportuara në ndërtesa në qytete dhe zona të banuara”, thonë nga QMK./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Babai i Naim Murselit: Me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë - Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia

Babai i Naim Murselit: Me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë - Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
A ka vrasës me pagesë në Kosovë e sa është çmimi? Profesori i kriminalistikës: Ka oferta në Tik Tok

A ka vrasës me pagesë në Kosovë e sa është çmimi? Profesori i kriminalistikës: Ka oferta në Tik Tok

Siguri
Babai i Naim Murselit: Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia, me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë

Babai i Naim Murselit: Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia, me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë

Avokatja Loncari: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

Avokatja Loncari: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

Lajme
Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Lajme
Kalo në kategori