LAJMI I FUNDIT:

Qeveria shkarkon Bordin e “Infrakosit”

Qeveria shkarkon Bordin e “Infrakosit”

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordit të “Infrakosit”

Reklama

Ministrja e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajradi ka thënë se Bordi i “Infrakosit” ka shkelur detyrat fidurciale sepse ka dështuar të marrë masa ndaj kryeshefit të ndërmarrjes i akuzuar për keqpërdorim të detyrës.

“Më 3 janar 2020 Prokuroria Themelore e Prizrenit departamenti për krime ka ngritur aktakuzë ndaj kryeshefit ekzekutiv të “Infrakosit”, Agron Thaçi për veprën penale keqpërdorim i pozitës apo autoriteti zyrtar. Më 8 janar 2020 njësia i ka kërkuar Bordit të “Infrakosit” të hetoj kryeshefin për shkelje.

Qeveria e Kosovës shkarkoi Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”
Lexo po ashtu Qeveria e Kosovës shkarkoi Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”

Më 17 janar 2020 Bordi ka njoftuar se ka shqyrtuar rastin por se nuk dëshirojnë që të interferojnë dhe se do të presin përfundimin e procesit penal para se të marrin masa ndaj z.Thaçi”, ka thënë ministrja Hajdari. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Lajme
Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Lajme
Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Lajme
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Kalo në kategori