LAJMI I FUNDIT:

Qeveria jep pëlqim që Posta e Maqedonisë së Veriut të kërkojë bankë të re

Qeveria jep pëlqim që Posta e Maqedonisë së Veriut të kërkojë bankë të re

Në seancë Qeveria ka sjellë vendim që Postat e Maqedonisë së Veriut të fillojë me procedurat për gjetjen e një banke të re për bashkëpunim, çka do të zhbllokonte qarkullimin pagesor të postës.

Reklama

Sot do të mbahet mbledhje e Këshillit Drejtues të Postës, për të filluar procedurat për gjetjen e një banke të re.

Përndryshe, në Maqedoni Postat e vendit nuk kanë mundur të funksionojnë shkaku i falimentimit të EuroStandard Bankës, nëpërmjet së cilës kanë kaluar të gjithë transaksionet e Postave të Maqedonisë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Kalo në kategori