LAJMI I FUNDIT:

Qeveria e Bahrejnit do t’ua paguaj qytetarëve të saj të gjitha faturat për muajt prill-maj

Qeveria e Bahrejnit do t’ua paguaj qytetarëve të saj të gjitha faturat për muajt prill-maj

Qeveria e Bahreinit do t’ua paguaj faturat për rrymë dhe ujë të gjithë qytetarëve dhe kompanive në këtë vend, duke shpenzuar edhe 570 milionë dollarë tjera për pagat e 100 mijë punonjësve në sektorin privat gjatë periudhës prill-maj.

E tëra kjo po bëhet që të tejkalohet sa më lehtë dhe shpejtë kriza e pandemisë së coronavirusit ,që ka prekur pothuajse të gjitha vendet e botës, transmeton Telegrafi.

Qeveria gjithashtu do të pezullojë mbledhjen e taksave sa i përket pronës së paluajtshme dhe turizmit.

Kjo nismë është pjesë e paketës stimuluese ekonomike prej 11 miliardë dollarëve, të cilën qeveria e Bahrejnit e ka ndarë për sektorin privat me qëllim që të zbutë ndikimin ekonomik të pandemisë. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Ekonomi

Më shumë
Kosova ka thëngjill me bollëk, por importon nga jashtë

Kosova ka thëngjill me bollëk, por importon nga jashtë

Ekonomi
Punime për siguri në rrjet, KEDS tregon vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të premten

Punime për siguri në rrjet, KEDS tregon vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të premten

Ekonomi
Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Botë
WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

Botë
Hoti ironizon me Muratin pas shtrenjtimit të energjisë elektrike: Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti

Hoti ironizon me Muratin pas shtrenjtimit të energjisë elektrike: Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti

Ekonomi
ZRRE tregon tre faktorët që ndikuan në ngritjen e çmimit të energjisë elektrike

ZRRE tregon tre faktorët që ndikuan në ngritjen e çmimit të energjisë elektrike

Ekonomi
Kalo në kategori