LAJMI I FUNDIT:

Putin dhe Trump mund të takohen pa ndihmësit e tyre

Putin dhe Trump mund të takohen pa ndihmësit e tyre

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij amerikan, Donald Trump mund të takohen privatisht në samitin e tyre në Helsinki.

Reklama

Peskov u ka thënë gazetarëve të martën se, nëse pajtohen të dyja palët, Putin dhe Trump mund të takohen ballë për ballë, pa këshilltarët e tyre para nisjes së takimit zyrtar më 16 korrik.

Peskov ka thënë se “presidenti Putin është absolutisht i gatshëm për secilin format që është adekuat për bashkëbiseduesit e tij” dhe se Kremlini “nuk e përjashton” mbajtjen e një takimi të tillë.

Një delegacion amerikan është takuar të martën në Moskë me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe parlamentarët rusë.

Marrëdhëniet në mes të Moskës dhe Shteteve të Bashkuara aktualisht gjenden në pikën më të ulët për të shkak të sanksioneve amerikane për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane dhe veprimet e Rusisë në Ukrainë. /REL /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori