LAJMI I FUNDIT:

Publikohet pjesa e dytë e përgjimit Kusari-Lila – Simiq, deputetja e PDK-së: Ah Mimozë, Mimozë!

Publikohet pjesa e dytë e përgjimit Kusari-Lila – Simiq, deputetja e PDK-së: Ah Mimozë, Mimozë!

Është publikuar pjesa e dytë e përgjimit të bisedës në mes shefes së Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila dhe Sllavko Simiqit nga Lista Serbe.

Në pjesën e dytë të përgjimit të publikuar nga “Nacionale” dëgjohet Kusari-Lila dhe Simiq duke biseduar për Milan Radoiçiqin.


Gjatë bisedës Kusari-Lila e pyet Simiqin se përse Radoiçiq është në listën e zezë të ShBA-ve?

Publikimi i bisedës së Kusari-Lilës me Simiqin për Radoiçiqin, PDK: Albin me koordinim a pa koordinim?
Lexo po ashtu Publikimi i bisedës së Kusari-Lilës me Simiqin për Radoiçiqin, PDK: Albin me koordinim a pa koordinim?

Pas kësaj ka reaguar deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra.

Në një reagim në Facebook, Deliu-Kodra ka shkruare se “5 herë nga 2-3 minuta. S’ka dert që Milani s’është i pastër për Amerikë, me rëndësi për Vetëvendosjen po.  Ani, çka po bëjmë të mërkurën? Ah, Mimozë, Mimozë!”.

Është paralajmëruar edhe një pjesë e tretë e këtyre përgjimeve që pritet të publikohet nesër. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit - reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit - reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

Lajme
Joseph: Supriza e KS-së ishte se Kosova dhe Rusia u pajtuan për rëndësinë e fushatës ajrore të NATO-s, Putin e ka hedhur Serbinë nën autobus

Joseph: Supriza e KS-së ishte se Kosova dhe Rusia u pajtuan për rëndësinë e fushatës ajrore të NATO-s, Putin e ka hedhur Serbinë nën autobus

Lajme
UP-ja pezullon nga puna profesorin Xhevat Krasniqi që dyshohet për ngacmim seksual

UP-ja pezullon nga puna profesorin Xhevat Krasniqi që dyshohet për ngacmim seksual

Lajme
Nënat e Srebrenicës falënderojnë presidenten Osmani: Një fjalim i tillë do të mbahet mend ndër breza

Nënat e Srebrenicës falënderojnë presidenten Osmani: Një fjalim i tillë do të mbahet mend ndër breza

Lajme
Haradinaj kërkon dorëheqjen e Qeverisë Kurti, pas publikimit të raportit nga DASH

Haradinaj kërkon dorëheqjen e Qeverisë Kurti, pas publikimit të raportit nga DASH

Lajme
​Raporti i DASh-it, opozita e vlerëson shqetësues, pushteti mohon ndërhyrjet në sistem të drejtësisë

​Raporti i DASh-it, opozita e vlerëson shqetësues, pushteti mohon ndërhyrjet në sistem të drejtësisë

Lajme
Kalo në kategori