LAJMI I FUNDIT:

Publikohen pamjet e grabitjes së një babai para shtëpisë në Chicago

Publikohen pamjet e grabitjes së një babai para shtëpisë në Chicago

Një video rrëqethëse kapi momentin kur një banor i Chicagos u grabit me armë nga një grup banditësh të maskuar përpara shtëpisë së tij, ndërsa brenda duke fjetur ishin gruaja, fëmijët dhe të afërmit e tjerë.

Reklama

Victor Galena Sr ishte duke shkuar për në punë në lagjen Hermosa të qytetit Windy, kur ai dhe dy shokët u kapën nga një grup hajdutësh të veshur me maska të zeza, raporton nypost.

“Ata filluan t’i drejtonin një armë babait tim dhe [njërit prej shokëve të tij] që ishte këtu lart në ato shkallë”, tha djali i viktimës, Victor Galena Jr.

Grupi kishte numëruar paratë që kishin planifikuar të shpenzonin për mjete ndërtimi kur u sulmuan nga banditët.

Nga frika se burrat mund të përpiqeshin të hynin në shtëpinë e tij, babai qëndroi në derë.

Policia tha se i njëjti grup hajdutësh më vonë kreu të njëjtin krim kundër të paktën dhjetë personave të tjerë – pjesë e një vargu grabitjesh në të cilat ata synojnë banorët që largohen ose mbërrijnë në vendin e punës së tyre.

Ata gjithashtu kanë qenë të lidhur me të paktën 36 grabitje të tjera dhe grabitje veturash. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Kalo në kategori