LAJMI I FUNDIT:

Postieri kinez dorëzon pakon, duke ecur në trotuar një copë akulli përfundon mbi kokën e tij – e rrëzon pavetëdije

Postieri kinez dorëzon pakon, duke ecur në trotuar një copë akulli përfundon mbi kokën e tij – e rrëzon pavetëdije

Ky është momenti kur një postier përplaset për trotuari, pasi një copë e madhe e akullit rrëshqet nga kulmi i ndërtesës tetëkatëshe në verilindje të Kinës.

Postieri po ecte në trotuar pasi kishte dorëzuar një pako, kur një copë akulli përfundoi mbi kokën e tij duke e përplasur pavetëdije në tokë, transmeton Telegrafi.


Ky moment është kapur nga kamerat e sigurisë në qytetin Jixi të provincës kineze Heilongjiang gjatë 10 dhjetorit.

Një punonjës i një marketi i del në ndihmë menjëherë postierit të pafat, madje e largoi nga trotuari nga frika se mund të bie edhe ndonjë copë që po të përfundonte mbi kokën e tij edhe do të ishte fatale.

Me të dërguar në spital, postieri është bërë e ditur se ka pësuar frakturë spinale, që nuk konsiderohet e rrezikshme për jetë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Mali i Zi
Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Evropa
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

Evropa
Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Amerika
Kalo në kategori