TopCar planifikon të përpunojë Porsche Cayenne të ri, që të duket edhe më agresiv

Modeli Cayenne, është kundërpërgjigjja e Porsche ndaj BMW X6 dhe Mercedes-Benz GLE, si një ndër modelet më të mira nga makinat SUV, transmeton Telegrafi. Por, modifikuesit pretendojnë ta ndryshojnë edhe më tutje.

Disa javë pasi u prezantua, kompania ruse TopCar dëshiron t’i bëjë ndryshime ekstreme, kësaj makine që ende nuk ka hyrë në prodhim. Në përgjithësi, Cayenne i ri do të jetë më agresiv, me ndryshime të dukshme në eksterier.

Krahu masiv në pjesën e pasme të Porsche, tashmë është krejtësisht i kapur, teksa ndryshimet tjera nuk shihen për shkak të pozicionit që i është bërë. /Telegrafi/