LAJMI I FUNDIT:

Policia greke kapi kokainë në vlerë të 3.2 milionë eurove në kontejnerë të bananeve

Policia greke kapi kokainë në vlerë të 3.2 milionë eurove në kontejnerë të bananeve

Policia në veri të Greqisë ka sekuestruar dhjetëra pako kokaine të fshehura në kontejnerë të ngarkuar me banane të dërguara nga Amerika Latine.

Reklama

Sipas raportimeve, policia ka sekuestruar dy kontejnerë të dyshimtë në portin e Pireut në të cilët gjetën 100 pako të fshehura kokainë, me peshë 161 kilogramë, raporton reuters.

Vlera e kokainës, e cila shpërndahej në të gjithë Greqinë dhe vendet e tjera të Europës, vlerësohej në rreth 3.2 milionë euro.

Pakot u gjetën si pjesë e një hetimi që Greqia nisi muajin e kaluar me autoritetet e Maqedonisë së Veriut dhe Agjencisë Amerikane Kundër Drogës.

Kujtojmë se herën e fundit janë kapur rreth 100 kilogramëve kokainë, të fshehura gjithashtu në kontejnerë bananeje në një magazinë në Selanik.

Ndryshe, shteti grek është vend transit për kalimin e substancave narkotike në drejtim të Bashkimit Evropian. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Serbia
Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa

Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa "detaje të negociatave"

Botë
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Kalo në kategori