LAJMI I FUNDIT:

Policia çliroi me kujdes një ari të bllokuar brenda një makine në Nevada

Policia çliroi me kujdes një ari të bllokuar brenda një makine në Nevada

Banorët e Nevadës veriore gjetën një ari të bllokuar në ulësen e pasme të automjetit të tyre gjatë fundjavës.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një video e postuar në internet tregon momentin kur oficerët e patrullës e liruan ariun nga ulësja e pasme e një sedani crossover.

Misioni i shpëtimit dukej se përfshinte lidhjen e një litari në dorezën e derës së pasme të makinës dhe më pas tërheqjen nga një distancë e sigurt.

Sipas autoriteteve, pranvera është një “kohë aktive” për arinjtë në këtë rajon, pjesë e të cilit është edhe Qarku Washoe.

Zyra e sherifit dha gjithashtu këshilla për të shmangur joshjen e arinjve, gjë që kryesisht konsiston në të qenit i ndërgjegjshëm për vendosjen e mbeturinave të ushqimit jashtë – dhe, natyrisht, “shmangia e lënies së ushqimit në makina”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Kalo në kategori