LAJMI I FUNDIT:

Po tentonin të fshiheshin brenda llogoreve, mirëpo ushtarët rusë ndiqen nga droni dhe goditen me predha që vinin nga lart

Po tentonin të fshiheshin brenda llogoreve, mirëpo ushtarët rusë ndiqen nga droni dhe goditen me predha që vinin nga lart

Ushtarët rusë e pësuan keq kur u ndoqën nga një dron ukrainas që hidhte predha në drejtim të tyre, transmeton Telegrafi.

Reklama

Në fillim të videos ushtarët rusë po tentonin ta qëllonin dronin, por që pasuan më pas dy predha në drejtim të tyre, transmeton Telegrafi.

Disa prej ushtarëve më pas vrapuan të fshiheshin brenda llogoreve por droni i ndoqi deri aty. Pas kësaj nga droni u lëshua një granatë që pasoi një shpërthim.

Nuk dihet se në cilin qytet janë marrë pamjet, por luftimet janë duke vazhduar në Bakhmut. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Evropa
Si përgatiten snajperistët

Si përgatiten snajperistët "Fantazmë" të Ukrainës drejt një misioni luftarak

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Evropa
Kalo në kategori