LAJMI I FUNDIT:

Po festonin një ditëlindje, katër të vdekur pasi varka me turistë u përmbys nga një stuhi e papritur në Itali

Po festonin një ditëlindje, katër të vdekur pasi varka me turistë u përmbys nga një stuhi e papritur në Itali

Katër persona kanë humbur jetën pasi një varkë turistike u përmbys në një stuhi në liqenin Maggiore të Italisë.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ngjarja ndodhi derisa disa persona po festonin një ditëlindje në anijen 16 metra të gjatë në rajonin e Lombardisë të dielën.

Ndërkohë bëhet e ditur se të paktën 19 të mbijetuar arritën të notojnë në breg pa lëndime serioze, tha brigada e zjarrfikësve në Twitter.

Zjarrfikësit italianë thanë se në bord ndodheshin 25 persona, duke shtuar se “rrënojat” u gjetën nga zhytësit e saj në një thellësi prej 16 metrash.

Dy persona u dërguan me urgjencë në spital në gjendje ‘mesatarisht kritike’, tre u dërguan në gjendje ‘jo shumë kritike’ dhe 15 u trajtuan në vendngjarje dhe nuk kishin nevojë për trajtim të mëtejshëm.

Alarmi u ngrit pasi pasagjerët në një varkë aty pranë panë njerëz në ujë, raporton La Repubblica.

Liqeni Maggiore është liqeni i dytë më i madh në Itali dhe një destinacion popullor për turistët. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Serbia
Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Evropa
Kalo në kategori