Një grua 91-vjeçare zbuloi të dielën se kishte rritur pa dashje një bimë hashashi në ballkonin e saj në një shtëpi për të moshuarit në rajonin jugor gjerman të Swabia.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një punonjës i shtëpisë në qytetin Swabian të Krumbach në Bavari lajmëroi policinë pasi vuri re një bimë me pamje të dyshimtë.

“Banorja ishte e habitur, pasi ajo nuk e dinte emrin e bimës dhe nuk dinte për një ndalim të kultivimit të saj”, tha policia të hënën.

“Sidoqoftë, pasi ajo i pëlqente bimën dhe e kishte ushqyer atë për ca kohë, ajo nuk pranoi që ajo të konfiskohet nga oficerët”.

Vetëm pas disa shpjegimeve, qytetarja e moshuar pranoi të dorëzonte bimën.

Nuk dihet se si 91-vjeçarja arriti të ketë një bimë të tillë.

Megjithatë, ajo nuk do të marrë bimën e saj të dashur pasi ajo do të shkatërrohet pasi që është narkotike, tha një zyrtar të hënën. /Telegrafi/